KS Praha logo

Kázání

Happystart: Život v nejvyšší kvalitě

Poslední doba, druhý příchod

Můžeme se těšit na život v nové zemi na věčnosti? Co tam bude nejlepší? Co tam nebude? A co s tím má společného zpěvák country Michal Tučný? Poznámky k 21. kapitole Zjevení, které si zájemci na shromáždění mohli vzít vytištěné, jsou zde: Život v nejvyšší kvalitě Zj 21- nepracovní list Literatura k dalšímu studiu: C....

KazatelŠimon Dittrich Datum kázání 28. 5. 2023 Biblický verš Zj 21,3 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout

Happystart: Začátek nové epochy

Poslední doba, druhý příchod

Poslední soud je spolu s Kristovým příchodem a vzkříšením jednou ze tří klíčových událostí, o kterých Bible v souvislosti s příchodem Božího království na konci věků mluví. Měli bychom se posledního soudu bát, nebo se na něj těšit? Proč je důležitý? Proč bez něj není možné Boží království? Nad tím se zamýšlí toto kázání.

KazatelJiří Bukovský Datum kázání 14. 5. 2023 Biblický verš Zj 20,11-21,8 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout

Emoce: Hněv

Církev, vztahy věřících

Všichni se někdy hněvají, našeho Boha nevijímaje. Nejvíce však záleží, jak s tím naložíme. Kdo v Bibli vzplanul hněvem první? Proč můžeme být naštvaní? Co s tím? Po kázání následuje krátký příběh Marie Kunzmannové o správném nakládání s hněvem.

KazatelDavid Ptáček Datum kázání 30. 4. 2023 Biblický verš Gn 4,3-8
Stáhnout MP3 Poslechnout

Emoce: Radost a smutek

Církev, vztahy věřících

Všichni prožíváme emoce, dokonce i Bůh. Radost i smutek cítíme každý den, někdy se je dokonce snažíme předstírat. Jak si s nimi máme poradit, když žijeme v porušeném světě? Jak být autentický nehledě na okolnosti? Co navíc nám dává církev? Obsahuje povzbudivé zamyšlení nad vděčností.

KazatelMichal Klesnil Datum kázání 23. 4. 2023 Biblický verš Ž 104,31; Gn 6,6; Ř 12,15; Ko 3,15
Stáhnout MP3 Poslechnout

Emoce: Strach

Bůh, Kristus, Duch svatý

Jak jednoduché je být dnes zahlcen strachem. Na každém rohu na nás čeká další pohroma či tragédie. Bylo tomu tak i dříve? Bude tomu tak i nadále? Jak se s tím vším poprat? Jenda Krajník přináší svůj a biblický pohled na to, jak se vypořádat se strachem v jakékoliv době.

KazatelJan Krajník Datum kázání 16. 4. 2023 Biblický verš Ž 46,2-3; Žd 11; Fp 4,6-7 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout
Načíst další kázání