KS Praha logo

Židům 10,19-25 (Velikonoční večeře)

Nahrávka zachycuje proslov na velikonoční večeři v zahradě – omluvte proto nižší kvalitu nahrávky; na druhou stranu se můžete zaposlouchat i do hlasu budníčka menšího cvrlikajícího v pozadí.

Obsahově: Po čem touží lidé dnes a po čem asi toužili ve starověku? Po stručném náčrtu starozákonního obětování následuje těžiště promluvy – povzbuzení z listu Židům 10,19-25.

Lze si zde stáhnout i soubor s texty rozdanými přímo na velikonoční večeři – obsahuje mimo jiné jazyková upřesnění k českým překladům vybraného úseku a osnovu promluvy.

KazatelŠimon Dittrich Datum kázání 30. 3. 2024 Biblický verš Žd 10,19-25 Šipka modrá Příloha
Stáhnout MP3

Přehrát kázání online

0:00:00
14:14

Další podobná kázání

Vztahy, které vydrží: Věrnost

Církev, vztahy věřících Rodina

První slovo ze série kázání o vztazích, dnes o věrnosti. Tomáš Dostálek dělá interview se Slobodovými, dlouholetými manželi, a následně přidává zamyšlení k tématu z písma. Jaká vlastnost se v Bibli často spojuje s věrností?

KazatelTomáš Dostálek Datum kázání 11. 2. 2024 Biblický verš Př 3,3-4
Stáhnout MP3 Poslechnout

Kde čerpám: Vztahy

Církev, vztahy věřících

Vztahy jako provázky – co je důležité při navázání a jak vztahy zpevňovat? A kdy je přetnout? Ve vztahu s kým je možné načerpat nejvíc? A píše se o důležitosti vztahů někde v Bibli? Kázání je k dispozici také spojené s promítáním do videa.

KazatelŠimon Dittrich Datum kázání 24. 9. 2023 Biblický verš Ř 12,4-5; Ř 16,3-14 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout

Emoce: Hněv

Církev, vztahy věřících

Všichni se někdy hněvají, našeho Boha nevijímaje. Nejvíce však záleží, jak s tím naložíme. Kdo v Bibli vzplanul hněvem první? Proč můžeme být naštvaní? Co s tím? Po kázání následuje krátký příběh Marie Kunzmannové o správném nakládání s hněvem.

KazatelDavid Ptáček Datum kázání 30. 4. 2023 Biblický verš Gn 4,3-8 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout